Ozdoby z cukru na tort

 

Torty przeważnie się przygotowuje lub kupuje na urodziny, ale od kilku lat również na Pierwszą Komunie, chrzest czy narodziny nowego członka rodziny. W środku może to być ciągle ten sam tort, ale to właśnie dekoracje sprawiają, że jest wyjątkowy.

Co muszą posiadać torty z okazji chrztu?

ozdoby cukrowe na tort chrzestDla wielu katolików, chrzest jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu każdego człowieka, dlatego też trzeba go uroczyście celebrować. Z tej okazji organizowane jest wielkie przyjęcie dla całej rodziny i przygotowywane są specjalne posiłki., wśród których nie może zabraknąć tortu. Jednak nie jest to byle jaki tort, a specjalnie przygotowany na tą okazję. Podobnie jak w przypadku Pierwszej Komunii, dominuje kolor biały, który symbolizuje niewinność. W związku z tym również tort jest biały, z licznymi dekoracjami w pastelowych kolorach. Zawiera on liczne ozdoby cukrowe na tort chrzest jest okazją, na którą cukiernicy przygotowują specjalne figurki niemowląt, imitacje biblii czy różańca. Oczywiście stałym punktem są małe kwiaty w pastelowych kolorach, które umieszczane są na górze oraz brzegach tortu. Bardzo często na środku znajduje się napis: Z okazji chrztu oraz imię dziecka. Najpopularniejszym modelem tortu jest biszkopt przekładany maską czekolowo – waniliową, który pokryty jest masą cukrową w białym kolorze. Niejednokrotnie, to właśnie ozdoby sprawiają, że tort nabiera wyrazu i staje się charakterystycznym elementem całego przyjęcia z okazji chrztu. Oczywiście im więcej dekoracji, tym wyższa jego cena.

Zdecydowana większość rodziców zamawia taki tort w cukierni, ponieważ specjalizują się one w przygotowywaniu takich wypieków. Ponadto wyglądają one jak małe dzieła sztuki, gdyż niektóre ozdoby są rzeźbione przez cukierników niczym prawdziwe pomniki.