Pędzle do farb niestandardowych

Od jakiegoś czasu zamierzaliśmy wymienić pędzle których używaliśmy do malowania elementów stalowych na lepsze. Nasze dotychczasowe pędzle być może były wygodne, aczkolwiek do wytrzymałych nie należały, i często uszkadzały się podczas malowania laminatami do drewna czy farbami do metalu. Zużycie było bardzo widoczne, toteż w końcu ciągła wymiana pędzli stała się nieopłacalna.

Specjalistyczne pędzle do malowania farbami do metalu

producent pędzliW większości sklepów budowlanych, w których zaopatrywaliśmy się w pędzle, nie było żadnych wariantów, przeznaczonych do farb nietypowych. Specjalistyczne pędzle zamówiliśmy więc bezpośrednio od producenta, po dokładnym sprawdzeniu ich charakterystyki i przeznaczenia. W ofercie którą przeglądaliśmy, i z której zamawialiśmy nasze pędzle było bardzo dużo najróżniejszych wariantów, przeznaczonych do malowania farbami emaliowymi, emulsjami, laminatami i najróżniejszymi innymi rodzajami farb. Pędzle te wykonane były z materiałów które nie wchodziły w reakcję z farbami. Najczęściej były to pędzle i wałki z włosiem czy powierzchnią z tworzywa sztucznego, włókna szklanego czy nawet w rzadkich przypadkach z lateksu. Nie były one podatne na niszczenie po kontakcie z silnymi chemicznymi farbami tak jak pędzle z naturalnym włosiem, więc doskonale nadawały się do malowania nietypowymi farbami, używanymi do konkretnych celów.

Wałki były tutaj bardzo ciekawym narzędziem, gdyż te które oglądaliśmy miały nie tylko powierzchnię przystosowaną do danej farby, ale również często teksturę ułatwiającą malowanie, a także zbiorniki na farbę, zapobiegające jej chlapaniu w trakcie malowania. Takie narzędzia ogromnie ułatwiały wykonywanie każdego zadania podczas wykańczania pomieszczeń czy malowania elementów metalowych do instalacji.

Informacje pochodzą z bowi.net.pl