Piec używa przekładni ślimakowej

 

Sprawne ogrzanie naszego domu nie jest dzisiaj łatwym zadaniem, lecz nowoczesne technologie nieco je ułatwiają. Można z nich korzystać, gdy chcemy skutecznie rozwiązywać wszelkiego rodzaju kwestie, z których możemy być później zadowoleni. Szczególnie piece, które posiadają systemy automatyczne są w stanie skutecznie rozwiązywać liczne kwestie.

Przekładnie ślimakowe znajdują zastosowanie w piecach

przekładnia ślimakowa do piecaW mechanizmach automatycznych działają przede wszystkim silniki elektryczne. Aby odpowiednio regulować pracę takiego pieca, a szczególnie jego podajnika, trzeba mieć nie tylko sterownik komputerowy, który będzie odpowiadał za pracę takiego urządzenia. Przyda nam się też zastosowanie nowoczesnego silnika elektrycznego wyposażonego w motoreduktor, który będzie napędzał podajnik. W podajniku znajduje się specjalny ślimak, który musi kręcić się powoli, lecz z dużą siłą, aby móc skutecznie podawać węgiel do paleniska. W takiej sytuacji będziemy mogli zapewnić sobie ciepło w domu, co jest kwestią istotną dla nas wszystkich. Wydajna przekładnia ślimakowa do pieca sprawi, że będziemy mogli z niego korzystać przez bardzo długi czas. Wygoda, jaką nam zapewni automatyczny system podawania węgla, będzie ogromna. W ten sposób będziemy w stanie ustawić wszystkie parametry pieca i wystarczy nam jedynie sypać węgiel do podajnika, nie martwiąc się o to, że będzie on nam go podawał za wolno.

System oparty na przekładni ślimakowej sprawia, że silnik nie musi być ustawiony w innej osi niż podajnik. Pozwoli to na zastosowanie odpowiednich zasad mechanicznych do tego układu. Zaletą tej przekładni jest też fakt, że posiada ona naturalną skłonność do hamowania, przez co można efektywnie poradzić sobie z kwestią skutecznego zatrzymania podajnika, gdy dostarczy on już odpowiednią ilość opału.

Dowiedz się więcej https://www.dualsystem.com.pl/