Piżama dla niemowlaka

 

Niemowlęta są to dzieci, w wieku od piątego tygodnia życia do ukończenia pierwszego roku życia. Takie maluchy są głównie ubierane w body i pajacyki, gdyż są to najwygodniejsze ubranka, które łatwo założyć i ściągnąć w każdej chwili. 

Rodzaje piżam dla niemowlaków

piżama niemowlęca pajacKażdy kto ma małe dziecko w domu wie, że taki maluszki nie umieją spokojnie przespać nocy i często po chwili snu zaczynają wierzgać nóżkami i przewracać się z boku na bok. Przez takie zachowanie, rodzice muszą co chwilę maluszka przykrywać, gdyż jeżeli nie ma na sobie odpowiedniej piżamki, to zwyczajnie może zmarznąć. Najpopularniejszym modelem jest piżama niemowlęca pajac, która posiada długi rękaw i nogawki, które mają zabudowane stopy. Dzięki temu maluch jest cały zakryty pod ciepłym materiałem i nie grożą mu zmarznięcia kończyn. Piżama musi być przede wszystkim miękka i pozwalać się łatwo założyć i ściągnąć, ponieważ niemowlęta chodzą w pieluszkach, które trzeba co kilka godzin zmieniać. Pajacyki przeważnie są zapina pośrodku i wzdłuż nogawek, ale znajdziemy też modele zapinane z przodu na skos i wzdłuż jednej nogawki. Takie zapięcie umożliwia założenie pajacyka w każdej pozycji, a jak wiadomo maluszek nie zawsze chce współpracować w trakcie ubierania. Dziecięce piżamy są kolorowe, z ciekawymi nadrukami i są uszyte z miękkiej bawełny. Znajdziemy także pajacyki ocieplane, które mają kilka warstw materiału, a na stopach są naszyte specjalne gumeczki antypoślizgowe, dzięki którym dziecko może w nich chodzić bez bucików.

Popularne pajacyki są dostępne dla niemowlaków w każdym wieku, a nawet dla starszych dzieci. Najmniejszy ich rozmiar to czterdzieści, a największy to nawet dziewięćdziesiąt osiem centymetrów. Można je prać w pralce w wysokich temperaturach, więc będą sterylnie czyste.