Podnośniki koszowe – nie tylko do prac budowlanych

Podnośniki koszowe to maszyny dźwigowe z platformą na końcu ramienia hydraulicznego, zwykle wykorzystywane podczas prac budowlanych i remontowych budynków. Jednak równie często jak w budownictwie podnośniki koszowe wykorzystuje się także podczas wykonywania różnych prac alpinistycznych.

Prace alpinistyczne i podnośniki koszowe

polecane podnośniki z ŁodziPodnośniki koszowe umożliwiają podwyższenie na różne wysokości od 10 do nawet 50 metrów. Ramię hydrauliczne dla podnośników o dużych wysokościach często umieszczone jest na samochodach ciężarowych, jednak te niższe podnośniki, za podwozie miewają zwykłe vany o masie do 3,5 tony, mimo to nie każdy może taką maszyną operować. Potrzebne są bowiem do tego odpowiednie uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego. Często operatorzy podnośników koszowych, dysponują również uprawnieniami umożliwiającymi wykonywanie prac na wysokościach. Dlatego własnie firmy oferujące polecane podnośniki z Łodzi często w swojej ofercie proponują także wykonanie prac alpinistycznych. Z racji, że zwyżki, mają spory zakres wysięgu bocznego można przy ich użyciu swobodnie poruszać się w powietrzu i wykonać czynności takie jak montaż reklam typu banery czy billboardy, praca porządkowe związane z myciem okien i elewacji wysokich budynków biurowych i przemysłowych czy pielęgnacja zieleni czyli przycinanie bądź całkowita wycinka drzew. Ponadto w skład usług podnośnikowych wychodzą zadania typu usuwanie sopli lodu oraz nawisów śnieżnych z wysokich budynków. 

Podnośniki koszowe mogą okazać się przydatne również przy czynnościach związanych z montażem i demontażem konstrukcji stalowych jak hale przemysłowe, sceny koncertowe czy namioty bankietowe. Z pewnością zwyżki niezbędne okażą się również przy pracach drogowych jak np. wymiana żarówki w oświetleniu ulicznym.