Polecane prywatne przedszkola

W wieku trzech lat większość dzieci jest gotowa na rozłąkę z mamą, dlatego też od tego wieku przyjmują maluchy przedszkola. Korzystanie z ich usług nie jest obowiązkowe, ale jednak każdego roku miejsca we wszystkich placówkach są zajęte.

Ile kosztuje prywatne przedszkole?

najlepsze prywatne przedszkola w warszawiePierwsze trzy lata życia dziecka są niezmiernie ważne dla jego rozwoju, gdyż kształtują jego dalsze życie. W późniejszym okresie maluchy coraz bardziej chcą się odłączyć od mamy, dlatego też chętnie chodzą do przedszkola. Rodzice mają do wyboru przedszkola państwowe lub prywatne, które zlokalizowane są niemalże w każdym mieście. Samorządowe mają znacznie niższe opłaty, ponieważ za pięć godzin pobytu dziecka w placówce, płaci miasto, a za każdą dodatkową godzinę, opłata wynosi jeden złoty. Do tego dochodzą opłaty za wyżywienie. W przypadku prywatnych placówek, płatność za czas spędzony w placówce jest znacznie wyższy, ponieważ ustalona jest stała opłata w formie czesnego, do którego trzeba doliczyć koszt zajęć dodatkowych i wyżywienie. Najlepsze prywatne przedszkola w Warszawie zapewniają maluchom śniadanie, obiad i podwieczorek oraz stały dostęp do wody. Przeważnie rodzice posyłają dzieci do przedszkola na sześć – osiem godzin, gdyż w tym czasie idą do pracy. Dlatego też placówki są otwarte od szóstej trzydzieści do siedemnastej. Rodzice, którzy nie posłali swojego dziecka do przedszkola, najczęściej chodzą z nimi do różnych klubów dla maluchów lub też codziennie odwiedzają parki i place zabaw, aby zapewnić dziecku odpowiednią ilość rozrywki.

Z pewnością chodzenie na spacer z dzieckiem nie zastąpi mu kontaktu z rówieśnikami w przedszkolu, dlatego też większość rodziców zapisuje do nich dzieci. Wystarczy nawet kilkugodzinny pobyt malucha w placówce, aby dostrzec pozytywne zmiany.