Pomysł na prace

Dwa miesiące temu skończyłam liceum i zaczęłam poważnie zastanawiać się nad moją przyszłością. Nie byłam pewna, na jakie studia chciałabym się udać, a przecież na decyzję nie pozostało mi dużo czasu. Pewnego dnia postanowiłam porozmawiać na ten temat z moim starszym bratem, który był już na drugim roku studiów. Doradził mi on, abym udała się na studia z programowania, ponieważ ona sam właśnie tym się zajmuje.

Praca jako programista

praca it na czym polegaNa początku nie wiedziałam tak naprawdę kim jest programista, ale po czasie dowiedziałam się, że jest to zawód z branży IT i jest on obecnie jednym z lepiej opłacalnych zawodów. Z tego powodu postanowiłam poczytać o tym trochę więcej, żeby móc zdecydować, czy to właśnie w tym kierunku będę się kształcić. Wpisałam więc w wyszukiwarkę praca it na czym polega i już po kilku dniach dowiedziałam się wszystkiego, co potrzebowałam. Okazało się, że w tej pracy wyróżnia się kilka specjalizacji. Kiedy wyczytałam te wszystkie informację, od razu udałam się do moich rodziców, by zapytać ich, co o tym sądzą. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się aż tak pozytywnej reakcji. Mogę nawet powiedzieć, że byli oni wręcz zachwyceni i wyznali mi, że już wcześniej chcieli zaproponować właśnie ten kierunek, ponieważ słyszeli, że programiści potrafią zarobić naprawdę dużo. Cieszyłam się, że mój wybór był zgodny z wyborem moich rodziców.

Aktualnie aplikowałam na studia, które przygotują mnie do pracy w branży IT. Jestem już pewna, że podjęłam dobrą decyzję. Uczę się też z wielu źródeł podstaw programowania i im bardziej zagłębiam się w tę tematykę, tym bardziej zaczynam się nią fascynować. Zaczęłam również obserwować mojego brata, który powoli pokazuje mi zasady, na których opiera się ten zawód. Mówiąc szczerze, nie mogę doczekać się rozpoczęcia studiów.