Praktyczne kokony niemowlęce

 

Pojawienie się dziecka na świecie jest przełomowym momentem dla każdej mamy. Na ten moment przygotowują się od wielu miesięcy, między innymi kompletując wyprawkę. W jej składzie muszą się znaleźć wszystkie najważniejsze produkty.

Jak wyglądają kokony minky?

kokon niemowlęcy minkyDoświadczone mamy, które już mają odchowane dzieci, a także te, które dopiero nimi zostaną, często wybierają albo już wybrały kokony dla maluszków, ponieważ są one przydane przez pierwsze miesiące życia malucha. Najlepszy jest kokon niemowlęcy minky, gdyż jest dwustronny i z antyalergicznym wypełnieniem. Zapewnia idealną miękkość i komfort podczas snu oraz jest bezpieczny. Składa się z materacyka oraz wysokich brzegów wypełnionych odpowiedniej grubości ociepliną, które mają sznureczki do ściągania. Dzięki temu możemy dowolnie regulować jego długość i szerokość, aby dopasować do niemowlaka. To idealne miejsce do leżenie i spania dla dzieci od urodzenia, ponieważ kokon zapewnia im niewiele wolnej przestrzeni i miło otula z każdej strony. Takie ułożenie zapewnia mu choć namiastkę warunków jakie miał w czasie życia płodowego w ostatnich miesiącach życia. Dzięki takiej formie wykonania, rodzice nie muszą się martwić, że dziecko niepostrzeżenie wyturla się z niego albo zostanie niechcący przygniecione, jeżeli będzie spało z rodzicami. Kokony minky jako jedyne są dwustronne, czyli z jednej posiadają miękką bawełnę, która świetnie się nadaje na okres letni, a z drugiej jest ciepły polar, który doskonale grzeje w zimowe wieczory.

Kokony niemowlęce mają wszechstronne zastosowanie, ponieważ mają uniwersalny rozmiar. Z powodzeniem można z nich korzystać do momentu aż maluch nie skończy siódmego, a nawet dziewiątego miesiąca życia. Niemowlęta mogą w nich spać, leżeć lub bawić się.