Prefabrykowanie szafy sterowniczej

Rozdzielnice i układy sterowania, wyposażone w zaawansowane technologicznie podzespoły, muszą być montowane w wielu miejscach. Są nimi przede wszystkim fabryki, linie produkcyjne i inne miejsca przemysłowe. Aby szafa była odpowiednio dopasowana do miejsca, gdzie ma być zamontowana, musi być ona odpowiednio zaprojektowana. Zajmują się tym inżynierowie z firm, które dostarczają nowoczesne szafy na rynek polski i zagraniczny.

Profesjonalnie zaprojektowane szafy sterownicze

prefabrykacja szaf sterowniczychOdpowiednio zaprojektowana i prefabrykowana szafa musi spełniać szereg wymagań. Należą do nich przede wszystkim wyśrubowane normy ergonomiczne i bezpieczeństwa. Prefabrykacja szaf sterowniczych musi być wykonywana w zgodzie z zasadami, jakie obowiązują każdego fachowca, znającego się na zagadnieniach elektryki. Aby prefabrykowanie tego zaawansowanego technicznie elementu przebiegło bez zakłóceń, fachowcy nakładają na siebie harmonogramy, które obowiązują w każdej firmie z tej branży. Każde zlecenie tego typu zaczyna się od wstępnego uzgodnienia zlecenia. Po pozyskaniu niezbędnych informacji i opracowaniu wymagań środowiskowych pracownicy przystępują do wykonania niezbędnej dokumentacji projektowej. Po przejściu wszystkich wymienionych punktów szafa jest konstruowana i montowana w danym obiekcie. Po uruchomieniu tego typu szafy ważne jest objęcie jej konstrukcji gwarancją, zapewniającą fachowy serwis.

Aby szafa pracowała bezawaryjnie, w jej wnętrzu montuje się markowe urządzenia i komponenty. Elementy z najwyższej półki niemieckich i innych zachodnich firm zapewniają nie tylko długotrwałe, bezawaryjne działanie, ale także bezproblemową pracę pod obciążeniem. Dobranie urządzeń wielu marek odbywa się też na wyraźne życzenie klienta, zlecającego budowę szafy.