Profesjonalne hodowle drobiu

Przemysł spożywczy wymaga bardzo wydajnej infrastruktury, aby można było na bieżąco zaopatrywać magazyny w potrzebne towary. Na gospodarstwach nie hoduje się już dzisiaj drobiu i innych zwierząt w niewielkich ilościach, gdyż to się po prostu nie opłaca. Rolę małych gospodarstw zastąpiły potężne farmy hodowlane.

Wykorzystanie karmideł zasypowych dla drobiu

karmidła zasypowe dla kurDrób jest jednym z najpopularniejszych rodzajów mięsa, które najchętniej spożywamy. Pozyskujemy je poprzez hodowle, która w obecnych czasach odbywa się na farmach, gdzie hoduje się nawet kilka milionów sztuk drobiu na raz. Taka infrastruktura oczywiście przysparza sporo problemów logistycznych, gdyż nie można na takiej farmie indywidualnie podchodzić do każdej sztuki drobiu, jest to po prostu nierealne. O drobiu trzeba myśleć jak o grupie, którą trzeba się zająć. pośród tysięcy, czy też milionów kur trudno jest bezpośrednio dotrzeć do każdego osobnika. Największy problem sprawia karmienie. Trzeba zapewnić takiej gromadzie odpowiednią dietę, która dotrze do wszystkich osobników w stadzie, nawet jeśli bezpośrednio tego nie zauważymy. Dlatego też na farmach drobiu stosuje się karmidła zasypowe dla kur, za pomocą których można w efektywny sposób dozować pokarm. Takie karmidła działają automatycznie i są w stanie zapewnić ziarno dla wszystkich kur. Kury na farmach trzeba odpowiednio segregować, aby móc zapewnić im odpowiednie warunki. Wszystko to jednak odbywa się automatycznie.

Farmy drobiu obejmują zwykle duży obszar, składają się z wielu hal, w których kury posilają się i odpoczywają. W dzisiejszych czasach ważne jest także zapewnienie im odpowiednich warunków rozwojowych. Niezbyt mile widziany jest chów klatkowy, czy też taki, gdzie kury znajdują się w naprawdę nieludzkich warunkach. Lepsze są farmy, które zapewniają dobre warunki rozwoju kurczaków.