Przydatne funkcje oprogramowania dla gastronomii

W pracy lokalu gastronomicznego liczy się szybkość, dokładność, wysoka wydajność. Klienci nie będą chętnie odwiedzać restauracji, w której trzeba bardzo długo oczekiwać na zamówione dania.

Oprogramowanie dla gastronomii ułatwia komunikację

oprogramowanie dla gastronomiiSprawność obsługi jest tutaj priorytetem. Zapewnia ją nie tylko dobór odpowiedniego zespołu, ale także nowoczesne oprogramowanie dla gastronomii, które ułatwia komunikację pomiędzy obsługą kelnerską i kuchnią. Ważne jest, aby program sprzedażowy POS można było zintegrować z szeregiem urządzeń – kasą lub drukarką fiskalną, terminalami płatniczymi, tabletami i innymi urządzeniami mobilnymi coraz częściej wykorzystywany na sali sprzedażowej. Dobry program do gastronomii powinien pozwalać uzyskać kelnerom wgląd w menu – dzięki temu obsługa będzie mogła doradzić gościom, które dania warto zamówić. Ważne jest również podłączenie do oprogramowania monitorów kuchennych, co pozwala sprawnie przygotowywać i wydawać zamówienia. Warto sprawdzić ponadto, czy wybrany program współpracuje z wagą kalkulacyjną, kolektorem danych. Kolejną kwestią, o której musimy pamiętać są moduły przeznaczone do zarządzania całym lokalem. Oprogramowanie powinno umożliwiać automatyczne przygotowywanie zamówień na podstawie historii sprzedaży. W lokalach gastronomicznych największe straty zwykle generowane są przez źle przygotowywane zamówienie, gdy towar psuje się i trzeba go wyrzucić. Osoby zarządzające powinny mieć dostęp do kontroli pracy na stanowiskach kelnerskich, kuchni, baru. Wśród przydatnych funkcji znajduje się kontrola czasu pracy zalogowanych użytkowników. Nowoczesny program do gastronomii pozwala również zarządzać menu obowiązującym w lokalu, przygotowywać promocje, kontrolować rabaty i cenniki. Wiele nowych programów umożliwia nawet zdalną kontrolę lokalu, co sprawdzi się w placówkach należących do większej sieci. Pojawiają się także funkcje związane z rachunkami i księgowością znane z popularnego programu Subiekt GT.

Przy wyborze odpowiedniego oprogramowania do restauracji, bistro, kawiarni czy baru warto pamiętać, że tutaj nie sprawdzi się popularny PC Market. Funkcjonowanie lokali gastronomicznych opiera się bowiem na zupełnie innych zasadach niż praca sklepów spożywczych i supermarketów.