Rodzaje pachołków drogowych

 

Przy pracach drogowych, czy wyznaczaniu nowego parkingu najczęściej używa się pachołków. Pomagają one nie tylko kierowcą, którzy poruszają się po danych terenie, ale również rowerzystom i pieszym. Możemy stosować je w różnych sytuacjach, ze względu na to, że dostępne są w wielu rodzajach.

Gdzie stosować pachołki?

pachołki drogowe cenaPachołki drogowe służą głównie do kierowania ruchem. Z ich pomocą możemy zmniejszyć szerokość ulicy, czy też wyznaczyć zupełnie nowy tor jazdy. Pierwszy raz z tego typu sprzętem spotykamy się podczas nauki jazdy. Rozstawiane są na placach manewrowych, na których możemy ćwiczyć parkowanie czy poruszanie się po łuku. Jednak możemy wykorzystywać je również do prywatnych celów, jeśli na przykład chcemy zabezpieczyć jakieś niebezpieczne miejsce na swojej działce. W odpowiednim sklepie znajdziemy je w różnych rozmiarach i kolorach. Ich wysokość może zaczynać się na 30 centymetrach, a kończyć nawet na 1 metrze. Zazwyczaj są one odblaskowe, co pozwala na ich dobrą widoczność, szczególnie w nocy na ruchliwych drogach. Najczęściej spotykamy te pomarańczowo-białe, choć popularne są również żółto-czarne. Tworzone są z bardzo elastycznych tworzyw. Głównie ze względu na ryzyko najechania na nie samochodem. Tym sposobem nie uszkadzają one pojazdów. Ich podstawa jej wykonywana z gumy i dzięki temu nie poruszają się one na pozostawionej powierzchni. Jeśli chcemy zaopatrzyć się w pachołki drogowe cena nie powinna być dla nas problemem. Nie są one drogie. Jednak najbardziej praktyczne dla kierowców mogą być te składane. Nie tylko bez problemu zmieszczą się w bagażniku, ale również będą łatwe przy przenoszeniu.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele pachołków, które nie tylko mogą być wykorzystywane przez ekipy zajmujące się budową dróg, ale również przez nas, na naszych prywatnych działkach. Oczywiście należy pamiętać o tym, żeby ich nie nadużywać.