Rodzaje taśm dostępnych na rynku

Taśma to bardzo przydatna rzecz, która przydaje się w wielu sytuacjach od pakowania paczki, przez montaż okien, kończąc na odgradzaniu miejsc niebezpiecznych. Warto jest się zastanowić nad rodzajami taśm jakie są obecnie dostępne na rynku , aby wybrać tę, która będzie najlepsza do naszych prac.

Taśma do oznaczania prac budowlanych

taśmy oznaczenioweNa pewno taśma oznaczeniowa jest przydatna. Używa się je przy pracach budowlanych, żeby oznaczyć wykopy fundamentowe, prace rozbiórkowe czy remontowe, gdzie możliwe jest osuwanie się pewnych elementów konstrukcyjnych. Taka biało-czerwona pasiasta taśma jest używana do oznaczenia miejsca wypadku, policyjnych działań, czy do zaznaczenia jakiegokolwiek wydzielonego obszaru terenu. Innym rodzajem taśmy jest taśma butylowa. Ciemna taśma ma właściwości izolacyjne, nie przepuszcza wilgoci, więc jest idealna do prac montażowych, na przykład przy montażu okien, klimatyzacji czy wentylacji. Często stosowana jest taśma pakowa i taśma dwustronna. Są one niezastąpione do wszelkich przesyłek. Można je także użyć do przyklejania plakatów do ścian, czy sklejania dwóch elementów ze sobą, tak by łączenie nie było widoczne. Taśma elektroizolacyjna jest to taśma specjalistyczna. Nadaje się do kabli, przewodów, kontaktów, czy ogólnie do całej instalacji elektrycznej. Taśma wulkanizacyjna nie ma wcale związku z wulkanizacją czyli z oponami. Można ją stosować do naprawiania rur, jak również do przewodów pod napięciem. Z jej pomocą podłączymy kable telewizyjne i internetowe.

Jest jeszcze wiele nieomówionych rodzajów taśm. Jest taśma samoprzylepna używana w każdym biurze, taśma malarska do zabezpieczania okien, drzwi i parapetów podczas malowania, czy też taśmy wzmacniające ściany z karton-gipsu. Na pewno da się dobrać taśmę do potrzeb.

Więcej informacji http://www.bvformat.pl