Rozpoczęcie działalności gospodarczej, zwrot za zakup kasy

Rozpoczynając działalność handlową związaną z handlem warto zainwestować w sprzęt. Jeżeli będziemy prowadzić działalność ogólnospożywczą dużo pracy zaoszczędzi nam czytniki kodów, który usprawnia pracę, ale i pomaga zaoszczędzić pieniądze poprzez uniknięcie pomyłek.

Kasa fiskalna to urządzenie, które spotkamy w każdym sklepie


Dodatkowe zalety to jednoznaczność wybieranego towaru, sprzedawca będzie pewien, ze daje to, co ma, nie potrzebne są szkolenia i długotrwały proces zapoznawania się z towarem. Czytniki takie mogą być podpięte pod komputer, jednak w działalności spożywczej wygodniejszym rozwiązaniem jest podpięcie skanera kodów bezpośrednio pod kasę fiskalną. Wtedy czytnik współpracuje z jej pamięcią. Warto zainwestować w taki sprzęt już na początku działalności gospodarczej, tak żeby mieć pewność, że
kasa fiskalna i czytnik są do siebie zgrane.

kasa fiskalnaCo do kasy fiskalnej czy chcemy ja mieć czy nie jest to nasz wybór. Jeżeli działalność gospodarcza znajduje się w grupie działalności objętej koniecznością posiadania urządzenia fiskalnego przez prawo po prostu trzeba ja mieć. Dotyczy to przekroczenia obrotu dla danej działalności, wykonywanie usług, prowadzenie handlu produktami objętymi akcyzą to wszystko wymaga posiadania kasy fiskalnej. Na początku trzeba znaleźć odpowiedni serwis, w którym nabędziemy urządzenie fiskalne. Urządzenia te różnią się ceną, obsługą, dodatkowymi akcesoriami. Przy wyborze właściwego urządzenia warto zwrócić uwagę na takie parametry jak mobilność kasy, ile paragonów będzie drukowane na dzień, Przy pierwszym zakupie kas fiskalnych przysługuje zwrot poniesionych kosztów do 700 zł od każdego urządzenia. O taki zwrot należy się zgłosić do Właściwego urzędu skarbowego na nie później niż jeden dzień przed fiskalizacją sprzętu. Składamy oświadczenie, w którym podajemy ilość kas fiskalnych oraz miejsce ich instalacji. Uruchomienie kasy w trybie fiskalnym przeprowadzane jest przez profesjonalny sklep, z którego pochodzi kasa. Po fiskalizacji urządzenia należy w ciągu 7 dni zgłosić ten fakt do urzędu skarbowego. W ciągu 30 dni od tego faktu urząd przyznaje kasie jej numer fiskalny.