Rozpoczynam przygodę z siłownią

Niedawno zmieniłam pracę z przedstawiciela handlowego na pracę biurową. Dzięki temu mam wolne wszystkie popołudnia. Postanowiłam więc, że wolny czas wykorzystam aktywnie i zapiszę się na siłownię. Wielu moich znajomych uczęszcza tam na treningi i wielokrotnie mnie namawiali więc teraz spróbuję.

Wybieram opcję treningów personalnych

trening personalnyKlub sportowy oferuje wiele różnorodnych zajęć – jest fitness w wielu różnych postaciach, joga oraz trening siłowy. Nie mam za dużo kilogramów do zgubienia a bardziej zależy mi na poprawie wyglądu całej sylwetki. Na początek postanowiłam wybrać trening personalny. Ma on wiele korzyści, zwłaszcza gdy ktoś, tak jak ja zaczyna swoją przygodę z ćwiczeniami. Po wejściu na siłownię nie wiedziałabym od czego zacząć oraz na jakich maszynach wykonywać ćwiczenia. Nie mam wiedzy oraz czasu na samodzielne opracowanie swojego treningu. A tak trener personalny, który jest wykwalifikowany z zakresu treningu siłowego oraz dietetyki ułoży odpowiedni zestaw ćwiczeń pode mnie biorąc pod uwagę moje możliwości oraz  potrzeby. Gdy już zacznę ćwiczyć cały czas będzie kontrolował abym poprawnie wykonywała wszystkie ćwiczenia – bardzo łatwo przecież o nabawienie się niechcianej kontuzji. Oprócz kontrolowania będzie również monitorował, czy dany program ćwiczeniowy jest dla mnie odpowiedni i czy przynosi pożądane efekty. W razie potrzeby wprowadzi poprawki. W chwilach zwątpienia, trener personalny jest także świetnym motywatorem, który skutecznie podniesie nas na duchu.

Dodatkowo, oprócz ćwiczeń zamówiłam także odpowiednią dla mnie dietę. Zdrowe odżywianie połączone z wysiłkiem fizycznym na pewno przyniosą pożądane efekty. A gdy będą już widoczne będzie to jeszcze większą motywacją do dalszej pracy nad swoją sylwetką. Jak to mówią w zdrowym ciele zdrowy duch więc koniec wymówek i zaczynam o siebie dbać.