Samowystarczalność energetyczna i jej cena

Samowystarczalność energetyczna to bardzo ważne zagadnienie. Zakup magazynu służącego do przechowywania nadwyżek prądu to kolejna duża inwestycja dla osób, które założyły kolektory słoneczne. Fotowoltaika wymaga bowiem wsparcia w postaci urządzeń przechowujących nadwyżki prądu. Nie od dziś wiadomo, że krajowe magazyny są przepełnione, dlatego, by mieć oszczędności, trzeba zdecydować się na zakup magazynu.

Jakie są koszty kumulacji prądu? 

koszt magazynu energiiLatem i w słoneczne dni instalacje fotowoltaiczne produkują nadwyżki energii. Sieci przesyłowe firm energetycznych są niewystarczające dla wszystkich prosumentów. Dlatego też ostatnio stało się modne kupowanie magazynów prądowych. Posiadają one różnorodną przepustowość i pojemność. Do gospodarstw domowych polecane są mniejsze magazyny o niższym koszcie zakupu. Posiadacze firm i osoby, które przy domu prowadzą działalność gospodarczą, potrzebują większych kondensatorów. Jaki jest rzeczywisty koszt magazynu energii? Ceny uzależnione są od mocy i pojemności takiego magazynu. Zaczynają się już od kilku tysięcy a kończą na kilkunastu tysiącach w przypadku dużych instalacji o charakterze gospodarczym. W domach prywatnych i jednorodzinnych taki magazyn też może służyć różnym celom a jego koszt szybko się zwróci. Za [pomocą zmagazynowanej energii prosumenci mogą np. obsłużyć stację ładowania samochodów elektrycznych. Własny prąd dzięki optymalnym cenom magazynów staje się jeszcze tańszy.

Cennik magazynów energii pozyskiwanej z instalacji fotowoltaicznych jest bardzo prosty. Koszt zakupu magazynu zaczyna się od kilku tysięcy złotych. Do domu jednorodzinnego klasyczny magazyn prądu o małej pojemności w zupełności wystarczy. Jest on uzupełnieniem samej instalacji i pomaga efektywnie wykorzystać nadwyżki wytworzonej energii.