Sesja i fotografia ślubna – najlepsze miejsca

Ile par młodych i fotografów, tyle pomysłów na sesje ślubne. Jeśli planujemy je wykonać już w dniu ślubu, to będziemy nieco ograniczeni co do wyboru miejsca, bo nie pojedziemy daleko od naszej sali weselnej, ale jeśli zrobimy ja w innym dniu, to mamy już naprawdę sporo możliwości w tym zakresie.

Gdzie powstaje fotografia ślubna?

fotografia ślubnaNajczęściej ślub bierze się w jakimś cieplejszym miesiącu roku, dlatego ulubioną scenerią młodych par są parki, lasy, otoczenie jezior albo plaża. Zdjęcia ślubne w otoczeniu przyrody nigdy nie wychodzą z mody i zawsze wyglądają dobrze, szczególnie jeśli potrafimy kreatywnie wykorzystać otoczenie. Bieg boso przez strumień na pewno będzie się dobrze prezentował na zdjęciu, szczególnie jeśli fotograf jest gotów do poświęceń i na przykład jest skłonny położyć się na trawie, by zrobić ładne ujęcie od dołu. Popularnym miejscem są ogrody i parki, choć w niektórych przypadkach lepiej dowiedzieć się, czy nie będzie nam potrzeba zgoda, żeby gdzieś wejść i porobić zdjęcia, nie trzymając się chodzenia po ustalonych ścieżkach. Dobra fotografia ślubna może też powstać w otoczeniu budynków, np. warszawskich kamienic albo wewnątrz nich. Jeśli mamy w okolicy jakiś pałacyk, zamek, dworek albo nawet klimatyczne ruiny, to przy odrobinie chęci na pewno powstaną tam naprawdę niezwykłe zdjęcia.

Ważne jest tu jednak zaangażowanie obu stron. Zarówno fotograf musi mieć głowę pełną pomysłów i chęci, jak i para młoda. Młode małżeństwo powinno postarać się wyluzować i pozwolić sobie na trochę szaleństwa, co sprawi, że zdjęcia na pewno będą ciekawsze.