Skuteczne ozonowanie pomieszczeń

Jeżeli myślimy, że nasze cztery ściany są miejscem wolnym od bakterii, drobnoustrojów i wirusów, to się bardzo mylimy. Szczególnie dużo ich występuje w starym budownictwie, gdzie nierzadko ściany są nasiąknięte wilgocią i mają charakterystyczny zapach.

Czy trzeba ozonować swoje mieszkania?

ozonowanie pomieszczeń krakówNie wystarczy wysprzątać mieszkania, aby pozbyć się zapachu zwierząt, wilgoci czy przebytego pożaru. Tu trzeba działać skutecznie. W powietrzu, ale też w ścianach czy zasłonach lub meblach znajdują się szkodliwe drobnoustroje, które mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Aby skutecznie się ich pozbyć, trzeba przeprowadzić ozonowanie pomieszczeń Kraków jest miastem, w którym bez problemu znajdziemy taką usługę. Świadczą ją niektóre firmy sprzątające, które dysponują profesjonalnym ozonatorem oraz przeszkolonym personelem. Praca z ozonem wymaga zastosowania odpowiednich środków ostrożności, ponieważ pomimo tego, że ozon znajduje się w naszym powietrzu, to tak duże jego stężenie jakie wytwarza generator, jest szkodliwe dla naszego zdrowia. W trakcie ozonowania, w pomieszczeniu nie mogą przebywać ludzie ani zwierzęta. Osoba wykonująca usługę jest ubrana w specjalny kombinezon i maskę. Po przeprowadzonej dezynfekcji, po około piętnastu minutach, należy pomieszczenie przewietrzyć i można do niego bezpiecznie powrócić. Taki zabieg można też samodzielnie wykonać, jeżeli zakupimy ozonator. Jest to urządzenie o niewielkich rozmiarach, które można kupić w wielu sklepach już na kilkaset złotych.

Ozonowanie zyskało na popularności w ostatnim czasie, kiedy mamy do czynienia z korona wirusem, gdyż ten zabieg skutecznie dezynfekuje pomieszczenia z wszelkich bakterii i drobnoustrojów. Mając ozonator w domu, może go używać nawet kilka razy w tygodniu.