Skutery do aktywizacji osób niepełnosprawnych i seniorów

Jest wiele osób niepełnosprawnych, które spędzają większość wolnego czasu w domu tylko dlatego, że nie mają odpowiedniego środka lokomocji, a bliscy nie mają czasu na podwózkę w konkretne miejsce. Jednak osoba niepełnosprawna może się w tej kwestii całkowicie uniezależnić.

Stabilność jazdy zapewniana przez skutery dla niepełnosprawnych

skuter elektryczny inwalidzkiWystarczy kupić skuter inwalidzki, który daje możliwość przemieszczania się nawet na duże odległości. Skutery charakteryzują się dużą mocą. Dzięki nim niepełnosprawni zapominają przynajmniej na chwilę o własnym braku kondycji. Jest to nowoczesny środek lokomocji, a co najważniejsze, wcale nie jest taki drogi. Skutery inwalidzkie są lekkie, a oprócz tego osiągają większą prędkość niż klasyczne elektryczne wózki inwalidzkie. Skuter jest w stanie osiągnąć prędkość 15 km/h. Jeśli osoba niepełnosprawna nadal prowadzi aktywne życie towarzyskie czy życie zawodowe, to na pewno powinna postawić na takie rozwiązanie. Bez wątpienia skuter elektryczny inwalidzki to jest wygodny i łatwy w obsłudze. Utrzymanie skutera inwalidzkiego wcale nie jest drogie i czasochłonne. Dużą zaletą skuterów inwalidzkich jest to, że zapewniają one stabilność jazdy. Poruszają się dobrze zarówno po utwardzonych powierzchniach jak i po nierównościach np. wybojach. Dobrze radzą sobie zarówno w miesiącach letnich, ale również zimą, kiedy pada śnieg, a powierzchnia drogi jest oblodzona.

Skutery są lekkie i nieduże, dlatego można je spakować do bagażnika i zabrać do galerii handlowej lub na wakacje. Niepełnosprawność nie przekreśla aktywnego trybu życia – właśnie dlatego zakup skutera inwalidzkiego to dobry pomysł. Pozwala on zaktywizować niepełnosprawnych i osoby starsze. Wybierając skuter inwalidzki należy zwrócić szczególną uwagę na moc akumulatorów, wagę skutera, promień skrętu i amortyzację.