Spółka z długami – czy sprzedać?

Długi wbrew pozorom nie są w biznesie niczym nienaturalnym. Czasami jedna firma jest po prostu w sytuacji, w której musi zaciągnąć pożyczkę od drugiej lub nie może od razu zapłacić za usługę czy towar. Jeżeli komunikacja między przedstawicielami tych przedsiębiorstw jest na dobrym poziomie, to nie będzie z tego tytułu żadnego problemu. Co jednak, gdy firma czy spółka zaczyna generować coraz większe straty, a długi, zamiast się zmniejszać, rosną?

Kupno spółek z długami

kupię spółkę z długamiNie da się ukryć, że prowadzenie własnej działalności wymaga wielu określonych cech – determinacji, umiejętnego planowania i zarządzania, świadomości celu, do którego się dąży itd. Czasami jednak nawet właściwe osoby na właściwym miejscu nie są w stanie przewidzieć wszystkiego, co może się wydarzyć podczas rozwoju przedsiębiorstwa. Wtedy sytuacja może przybrać bardzo ponury obrót, a coraz to większe długi zaczynają spędzać sen z powiek. Na szczęście w internecie możemy znaleźć wiele ogłoszeń, na zasadzie kupię spółkę z długami czy odkupię zadłużoną firmę. Z pozoru może się to wydawać niegodne zaufania, lecz z prawnego punktu widzenia, są to działania całkowicie legalne i nawiązywanie tego rodzaju współpracy nie wiąże się z żadnym ryzykiem. My możemy pozbyć się generującego straty przedsiębiorstwa (jeszcze na nim zarobić), a kancelaria zajmie się doprowadzeniem go do stanu, w którym będzie ono możliwe do ponownej sprzedaży. Czasami niestety nie pozostaje nic innego, jak jedynie sprzedać spółkę, która nie przynosi nam żadnych korzyści. A nuż ktoś inny będzie miał z nią więcej powodzenia.

Czasami trudno pożegnać się z przedsiębiorstwem, któremu poświęciliśmy wiele czasu i pieniędzy, jednak prawdziwy przedsiębiorca zawsze musi patrzeć w przyszłość, a przekonanie o tym, że z progu upadłości uda się jeszcze wyjść na prostą, może nie być wcale takie słuszne. Warto w takich wypadkach polegać na pracy profesjonalistów.