Sposób na tani magazyn

 

Chcąc prowadzić jakąś działalność, której praca będzie polegać głównie na sprzedaży jesteśmy zmuszeni do tego, aby wynająć lub nabyć magazyn. Magazyn jest nam potrzebny do przechowywania swoich produktów w bezpieczny sposób tak, aby nic złego im się nie stało, ponieważ jeśli coś nam się uszkodzi, to nie będziemy w stanie już tego sprzedać.

Tani magazyn namiotowy

hale namiotowe magazynoweJednym z rodzai magazynów są tak zwane magazyny namiotowe. Co prawda nie są one tak wytrzymałe, jak tradycyjne magazyny murowane z pustaków, ale ich dużą zaletą jest to, że są tanie. Hale namiotowe magazynowe bardzo dobrze się sprawdzają do przechowywania różnych przedmiotów przez cały rok. Taki hala namiotowa posiada bardzo lekką konstrukcję, wykonaną z bardzo wytrzymałych materiałów, zazwyczaj specjalnego stopu aluminium. Dzięki temu, że cała konstrukcja jest bardzo lekka nie potrzebujemy do niej żadnego, specjalnego fundamentu. Wystarczy, że mamy odpowiednią wielkość równego, dość twardego terenu i możemy sobie taką halę postawić. Jeśli chcemy wzmocnić podstawę możemy zrobić podsypkę z drobnego tłucznia, ubić to, a następnie wylać cienką warstwę betonu, będzie to nawet o ponad połowę tańsze przedsięwzięcie niż kopanie i wylanie tradycyjnego fundamentu, który jest niezbędny w przypadku budynków murowanych z pustaków. Jeśli mamy już przygotowaną podstawę wystarczy rozłożyć taki magazyn, rozkłada się go bardzo podobnie jak zwykły namiot, tyle że konstrukcja jest dużo większa. Najpierw stawiamy cały stelaż, starannie mocując go do podłoża, a następnie naciągamy płótno i mamy gotowy magazyn.

Koszt takiego magazynu jest dużo tańszy od wynajmu, kupna lub budowy tradycyjnej formy magazynu, jest to świetne rozwiązanie na co najmniej kilka lat. Polecam je zwłaszcza przedsiębiorcom, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem i nie są pewni powodzenia w danej dziedzinie.