Sposoby na okna w kuchni, na poddaszu i w łazience

Okna w kuchni, na poddaszu czy w łazience często stwarzają problemy z aranżacją. Bywa, że są one niewymiarowe, co uniemożliwia zastosowanie akcesoriów okiennych dostępnych w większości sklepów. Jeżeli dodatkowo nie zależy nam na całkowitym zaciemnieniu tych pomieszczeń, być może warto zainwestować w praktyczne plisy.

Plisy jako praktyczne akcesoria okienne

polecane plisyNiepozorne plisy z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz większą ilość zwolenników. Tego typu akcesoria okienne rekomendowane są przez specjalistów od aranżacji wnętrz. Polecane plisy mają wiele zalet. Przede wszystkim można umieścić je na wszystkich rodzajach okien, również tych niewymiarowych. Plisy są lubiane przez osoby, którym nie zależy na całkowitym zaciemnieniu pomieszczenia. Są one tak skonstruowane, żeby nie zakrywały całego okna. Można je natomiast przesuwać w górę i w dół, w zależności od naszych potrzeb. Tyle wystarczy, żeby uchronić się przed zbyt intensywnym słońcem, czy ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Plisy są dobrym wyborem dla wszystkich tych, którzy dysponują jedynie ograniczonym budżetem. Są one znacznie tańsze od żaluzji, natomiast ich montaż przebiega błyskawicznie. Tego typu osłony okienne wykonane są z bardzo wytrzymałych materiałów, co sprawia, że nie tracą one swojej formy podczas prania. W sklepach znajdziemy plisy w różnych kolorach, zdobione bądź nie, co sprawia, że dostosujemy je do każdego wnętrza. Będą się one bardzo dobrze prezentować na oknie w łazience, kuchni, czy też na małym oknie na poddaszu.

Funkcjonalne plisy możemy wykorzystać w mieszkaniach nowoczesnych, a także w pomieszczeniach urządzonych w sposób tradycyjny. Specjalne materiały, z których wykonuje się te akcesoria okienne charakteryzują się wyjątkową trwałością. Są one odporne na wilgoć i kurz.