Sprawna instalacja pompy ciepła

Pompy ciepła to doskonałe urządzenia do prywatnego domu. Ciągle rosnące ceny ogrzewania, prądu oraz wody tym bardziej skłaniają właścicieli takowych do zakładania pomp, gdyż są one o wiele bardziej ekonomiczne niż zewnętrzne źródła ciepła. W naszym domu planowaliśmy takową pompę od początku, jeszcze w fazie projektowania.

Fachowy montaż ziemnej pompy ciepła

montaż pomp ciepła garwolinChcieliśmy mieć przy domu najefektywniejsze źródło ogrzewania, dlatego wybraliśmy ziemną pompę ciepła, która miała być zainstalowana na posesji jako źródło ciepła do urządzeń grzewczych, zamontowanych w domu. Okazało się jednak, iż ogromna efektywność pompy idzie w parze z bardzo wysoką trudnością montażu. Samodzielnie nie mieliśmy żadnych szans na założenie pompy w sposób prawidłowy, dlatego też wynajęliśmy prywatną firmę przeprowadzającą montaż pomp ciepła Garwolin jest zasilany takimi pompami w coraz większym stopniu, dlatego nietrudno było znaleźć firmę zakładającą takie urządzenia w okolicy. Firma ta nie tylko podłączała całą instalację do domowego obiegu ciepłowniczego, ale również wykonywała wykop pod pompę w najbardziej optymalnym miejscu z użyciem maszyn ciężkich, oraz testowała skuteczność takiego urządzenia w różnych miejscach na terenie posesji, by znaleźć najlepsze miejsce do montażu.

Prace były wykonywane z najwyższą dokładnością, dlatego nie były przeprowadzane błyskawicznie, choć po tak profesjonalnym montażu, pompy działały dokładnie wedle specyfikacji, i dobrze zasilały wszystkie urządzenia, do których były podłączone. Z racji iż owe pompy nie są łatwe w montażu, prace mogły równie dobrze trwać dwa razy dłużej, aczkolwiek nasza załoga montażowa uporała się z zadaniem w niespełna dwa tygodnie, zaczynając od pomiarów, a na podłączeniu już ustawionej pompy kończąc.