Stare opony nadawały się do wymiany

Każdy kierowca wie jak ważny jest stan techniczny auta, który wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo osób podróżujących pojazdem. W związku z tym należy zadbać o prawidłową eksploatację wszystkich podzespołów pojazdu. Stosując się do tej zasady ostatnimi czasy zainwestowałem sporo pieniędzy w celu utrzymania mojego samochodu w dobrej kondycji. Wymianie uległy między innymi klocki i tarcze hamulcowe. Nie wymagały one co prawda wymiany natychmiastowej jednak postanowiłem się trzymać harmonogramu, który został ustalony przy zakupie auta.

Wymieniłem opony w serwisie z Rzeszowa

wymiana opon RzeszówW warsztacie mechanik przekazał mi informację, że ze względu na styl jazdy układ hamulcowy jest jeszcze w przyzwoitym stanie. Mimo wszystko postanowiłem wymienić hamulce. Podczas oględzin mechanik stwierdził jednak niepokojący fakt. Opony w moim samochodzie były już zużyte. Opony, na których jeździłem do tej pory zakupiłem razem z samochodem. Miały już one kilka lat jednak w mojej ocenie bieżnik był jeszcze w całkiem dobrej kondycji. Mechanik przyznał, że jeśli chodzi o bieżnik nie ma żadnych zastrzeżeń. Jego wątpliwości wzbudził jednak rok produkcji opon. Stare opony nie zachowują już swoich właściwości w związku z czym należy je regularnie wymieniać, co też postanowiłem uczynić. Niestety warsztat, w którym wymieniałem klocki hamulcowe i tarcze nie zajmował się wulkanizacją. Postanowiłem poszukać warsztatu samochodowego, który się tym zajmuje. Po kilku minutach poszukiwań znalazłem odpowiedni punkt. W moim przypadku wymiana opon Rzeszów przebiegła bardzo sprawnie. Załoga, którą zastałem na miejscu znała się na swojej pracy. Mimo dużego obłożenia wynikającego z pory roku udało się wymienić opony bardzo sprawnie.

W okresie zimowo-wiosennym ciężko jest znaleźć mechanika, który dokona wymiany opon na poczekaniu. W tym serwisie oprócz tego, że usługa taka jest możliwa to dodatkowo można dokonać zakupu opon. Jak się okazało firma, w której się znalazłem sprzedawała również części samochodowe hurtowo. Na zapleczu niewinnie wyglądającego serwisu znajdował się pokaźny magazyn, w którym znalazłem również opony pasujące do mojego auta.