Stoliki dla dzieci

Urządzenie pokoju dziecka nie jest proste, bo trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, z których najważniejsze jest bezpieczeństwo, praktyczność i użyteczność. Wszystkie mebelki w jego pokoju powinny być dostosowane do wieku dziecka.

Jak wyglądają stoliki Mamut?

stolik mamutMałe dzieci nie mają dużych potrzeb, gdyż dopiero poznają swoje ciało i otaczający świat. Kiedy maluch zaczyna chodzić, wszystko co się znajdzie w jego zasięgu, będzie go interesować. W wieku około dwóch lat, dzieci potrafią już dobrze samodzielnie siadać na krzesła, więc to najlepszy moment, żeby sprawić maluchowi stolik Mamut. Jest to produkt przeznaczony dla dzieci w wielu od dwóch do nawet siedmiu lat. Jest lekki, ponieważ został wykonany ze specjalnego tworzywa sztucznego, które zostało przebadane pod kątem bezpieczeństwa i może być dopuszczony do kontaktu z dziećmi. Jego wysokość jest optymalna dla tak małego dziecka, dlatego może ono bez obaw przy nim siedzieć. Do stolika można dokupić krzesełka, lub taborety z tej samej serii. Ich cechą charakterystyczną są kształty nóg, ponieważ są węższe na górze, a szersze na dole. Dzięki takiej konstrukcji są bardziej stabilne. Blat stolika Mamut posiada nieco podniesione brzegi, aby rozsypane kredki nie spadły na ziemie, albo rozlany napój nie wylał się na podłogę. Maluchy mogą przy stoliku rysować, czytać bajki, układać puzzle, czy nawet jeść. Stoliki są dostępne w kształcie kwadratu, prostokąta, lub koła, które występują w kolorze białym ,niebieskim, różowym i szarym.

Tego typu stoliki dla dzieci nie są drogie, ponieważ kosztują maksymalnie kilkadziesiąt złotych. Dostaniemy je w dużych sklepach meblowych, lub najtaniej kupimy je w sklepach internetowych. Można oddzielnie kupić stolik z serii Mamut i krzesełka, lub taborety.