Tonery ekologiczne i funkcja wielobitowości w drukarkach

W dzisiejszych czasach drukarki cyfrowe wybierane są znacznie częściej niż drukarki atramentowe. Mają one o wiele więcej możliwości, a jakość wydruków jest naprawdę wysoka. Na polskim rynku znajdują się m.in. urządzenia Konica Minolta.

Przewaga drukarek cyfrowych nad atramentowymi

TN216k Konica Minolta Bizhub C220 / C280Jest to wyjątkowa marka, która wykorzystuje w swoich produktach tonery ekologiczne. Poza tym korzysta też z nowoczesnej funkcji wielobitowości. Funkcja ta polega na tym, że nawet najmniejszy odwzorowany na wydruku punkt może mieć różną wielkość. Urządzenia pozwalają też na drukowanie i kopiowanie zdjęć. Dzięki temu paleta szarości jest znacznie większa, a odwzorowywanie barw jeszcze bardziej dokładne. Korzystanie z takich tonerów jak TN216k Konica Minolta Bizhub C220 / C280 to na pewno dobry wybór. Drukarki cyfrowe są też lepsze od atramentowych pod innym względem. Otóż atrament nałożony na papier ma niestety tendencję do rozmywania się pod wpływem wilgoci, wody. Tego problemu nie ma w przypadku wydruków cyfrowych. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że atrament nie jest odporny na niszczące działanie promieniowania ultrafioletowego. Karta papieru, na którą naniesiony jest tusz drukarki atramentowej i jest poddawana promieniowaniu słonecznemu, bardzo szybko blaknie, przez co obraz ma o wiele gorszą jakość. Drukarki cyfrowe nie mają problemu zasychania tuszu, co zdarza się w drukarkach atramentowych, jeśli nie są używane przez dłuższy okres czasu.

Jeśli atrament zaschnie w drukarce atramentowej, trzeba oczyszczać dysze, co wcale nie jest łatwym zadaniem. Są jeszcze drukarki laserowe, które są w stanie drukować na różnych nośnikach. Drukarka laserowa może drukować obraz nie tylko na zwykłym papierze, ale też na foliach i kartkach o różnej grubości. Właśnie dlatego obecnie częściej wybierane są drukarki cyfrowe i laserowe.