Upominki z podziękowaniami dla gości

 

Stosunkowo nowym zwyczajem, zapożyczonym z krajów zachodnich, jest wręczanie gościom na imprezach rodzinnych podziękowania za przybycie. Ma ono zazwyczaj formę niewielkiego upominku i zawiera jakieś słodkości lub pamiątkowy drobiazg. Ponieważ goście oczekują takiego podziękowania, podpowiadamy, jak znaleźć coś odpowiedniego.

Przygotowanie podziękowań dla gości

podziękowania dla gościMiejsce i rozmach imprezy, na jaką zapraszamy rodzinę i bliskich, różnią się w zależności od okazji i naszych możliwości finansowych. Jeśli urządzamy wydarzenie raczej skromne, na którym będzie obecnych niezbyt wiele osób, możemy pokusić się o własnoręcznie robione podziękowania dla gości. Najprostsze do wykonania są niewielkie kartki z wypisanym ręcznie tekstem. Można je ozdobić zdjęciem głównych bohaterów uroczystości albo ładną grafiką. Będzie stanowiła pamiątkę wydarzenia i niewykluczone, że niektórzy z obdarowanych z przyjemnością zachowają ją na dłużej. Jeśli dysponujemy jakimś talentem rękodzielniczym to zrobione samodzielnie niewielkie ozdoby np. gliniane albo filcowe też staną się uroczą niespodzianką dla naszych gości. W przypadku większych uroczystości, z dużą ilością uczestników, wybierzmy jednak raczej coś mniej pracochłonnego. Chińskie ciasteczka z wróżbą albo ładnie opakowane pojedyncze pralinki będą jak najbardziej wystarczające. Mogą być ułożone przy nakryciach na stole, tak, żeby każdy przychodząc na przyjęcie od razu je otrzymał.

Inną formą jest wręczanie upominków każdemu gościowi przy powitaniu, o ile jest taka możliwość. Pozostawienie tego na sam koniec imprezy może sprawić, że część gości nie otrzyma swoich podziękowań, bo np. wyjdą wcześniej. Może to wywrzeć niemiłe wrażenie, dlatego postarajmy się dopilnować, aby takie wpadki nie miały miejsca.