W Sopocie znajdziemy punkty wymiany opon

Kilka lat temu w miejscach często odwiedzanych przez kierowców zaczęto otwierać punkty nabijania samochodowej klimatyzacji. Działają do dzisiaj i jest to bardzo wygodne, bo można podjechać do marketu i nabić klimatyzację. Teraz z kolei pojawiła się moda na podobne punkty, ale z wymianą opon. I to jest dopiero wygodne, bo często nie ma do nich żadnych kolejek.

Pierwsze takie punkty powstały w Sopocie

punkt wymiany opon sopotTam, gdzie ruch samochodowy jest największy, świetnie sprawdzają się takie punkty serwisowe. Z oponami jest jednak trochę inaczej niż z klimatyzacją. Chcąc wymienić opony trzeba je ze sobą zabrać, a więc teoretycznie nie wymienia się ich przypadkowo. Ale pierwszy punkt wymiany opon Sopot okazał się takim sukcesem, że szybko zaczęły powstawać kolejne w nowych lokalizacjach. I przyjęły się doskonale, bo kierowcy o nich wiedzą i chętnie z nich korzystają. Kierowcy w Sopocie mogą wybrać się z rodziną na zakupy i w tym czasie wymienić sobie opony na zimowe lub letnie – w zależności od sezonu. Takie punkty wymiany opon w Sopocie to najczęściej duże samochody dostawcze przerobione na mobilne warsztaty wulkanizacji. W teorii można nawet taki mobilny serwis opon zaprosić do domu, ale w praktyce kierowcy nauczeni są tego, że na wymianę opon trzeba pojechać do wulkanizacji. Co najistotniejsze dla właścicieli samochodów – wymiana w takich punktach jest tańsza od wymiany w tradycyjnych warsztatach wulkanizacyjnych.

W innych miastach też zaczynają się pojawiać takie punkty, w których szybko i tanio można wymienić opony. Widać po Sopocie, że pomysł się przyjął a kierowcy polubili takie rozwiązanie. Tak samo jak wspomniane serwisy klimatyzacji, które dzisiaj możemy znaleźć na każdym parkingu przy większych centrach handlowych. Wystarczy spakować opony i pojechać na miasto, a na pewno uda się je wymienić w jednym z przeznaczonych do tego punktów.