Mimo iż początkowo zakładaliśmy, iż maszyny cnc będą nam służyć głównie do napraw replik i niewielkich modyfikacji, bardzo szybko pomysł rozrósł się do wcześniej nie planowanych rozmiarów. Już od pierwszej próby tworzenia własnych elementów szybko zdecydowaliśmy się na wdrożenie ograniczonej produkcji własnych części do replik.
Profesjonalny stół CNC do warsztatu
Nasze projekty zakładały wykonywanie niewielkich ilości części o najwyższej jakości wykonania i żywotności niespotykanej w ogólnodostępnych replikach. Tak precyzyjne wykonanie podzespołów było możliwe jedynie z pomocą wysokiej jakości maszyn, spośród których najbardziej polecane były stoły CNC. Stoły różniły się od tokarek przede wszystkim funkcjonalnością i możliwościami regulacji zarówno narzędzi, jak i bryły, pozwalając na znacznie dokładniejszą obróbkę metalu na całej powierzchni bryły, a nie tylko na wierzchniej części, jak w przypadku standardowych tokarek, i wykonywanie kształtów które były bardzo trudne do osiągnięcia za pomocą standardowej obrabiarki CNC. Stoły były bardzo łatwe do modyfikacji, a narzędzia obróbkowe, zamontowane na precyzyjnych wysięgnikach, mogły zostać błyskawicznie wymienione wedle potrzeby i konkretnie tworzonego elementu. Jako maszyny głównie otwarte, mogły być bardzo łatwo czyszczone i konserwowane bez potrzeby rozkładania urządzeń na części, co pozwalało na zaoszczędzenia ogromnych ilości czasu.
Wygoda z jaką można było dostosować większość parametrów stołu do aktualnie obrabianej bryły była nie do osiągnięcia za pomocą tokarki. Mimo pozornej prostoty, stół CNC okazał się bardzo profesjonalnym urządzeniem, które dawało ogromne możliwości obróbki dowolnego metalu, a po zastosowaniu odpowiednich narzędzi, także i tworzyw sztucznych i drewna.