Wiosenne pikniki na trawie

Podczas wiosny staramy się spędzać znacznie więcej czasu na swieżym powietrzu. Dbają o to także władze naszych miast. W przypadku, gdy w posiadaniu miasta jest zielony obszar znacznie łatwiej jest na przykład zorganizować przy okazji grilla czy ognisko. Nagle okazuje się, że miłośników wypoczynku w mieście jest całkiem sporo i warto jest organizować eventy tego typu. Szczególnie, gdy są to pikniki ekologiczne.

Spędzanie czasu z dziećmi na powietrzu jest bezcenne

bezpieczne foteliki rowerowe bobikeJeżeli właśnie jest to piknik mający na celu propagowanie ekologicznego trybu życia, żywności czy pozyskiwania energii nie należy przybywać na niego samochodem. Jest to wysoce nie na miejscu. Poza tym jak nauczyć dziecko szacunku do matki Ziemi, jeżeli sami okażemy w tym momencie jego brak? Dlatego też w tej sytuacji znacznie lepszym wyjściem jest wyjazd rowerem. Jeżeli dystans do parku jest dosyć duży a nasze dziecko nie  jest w stanie jeszcze samo prowadzić roweru, czy zwyczajnie nie ma na to siły najlepiej jest zaopatrzyć się w bezpieczne foteliki rowerowe bobike. Posiada on składane oparcie a także bardzo wygodne siedzisko, dzięki czemu dziecko w razie wjazdu w dziurę nie będzie boleśnie tego odczuwać. Dodatkowym atutem zainstalowania siedziska na rowerze jest fakt, iż większość z nich jest dzisiaj regulowanych. Dlatego też fotelik „rośnie” razem z dzieckiem. Przejazd nawet w nieco dalsze zakątki miasta nie będzie stanowił większego problemu. 

Wiosenne pikniki na trawie mają zachęcić nie tylko rodziców do tego, aby uświadomili sobie jak wiele od nich zależy w kwestii wychowywania dziecka. Rozbudzenie w swojej latorośli troski o dobro naturalne przyniesie tylko pozytywne skutki. Dodatkowo częste wspólne wypady na wycieczki rowerowe spowodują, że stanie się to rodzinnym rytuałem.