Wybór jeździka dla dziecka

Nauka chodzenia nie jest prosta dla maluszka i przebiega wieloetapowo. Najpierw niemowlak raczkuje, by w końcu zacząć siadać. W wieku około jednego roku, niemowlaki zaczyna stawiać pierwsze kroki, które są przełomowym etapem.

Kiedy dać dziecku jeździk?

jeździki dla dzieciW rozwoju dziecka niczego nie wolno przyśpieszać. Każde dziecko rozwija się w swoim, indywidualnym tempie, a rolą rodzica jest jedynie go wspierać i pomagać. Najczęściej w wieku około półtora roczku dzieci coraz pewniej stawiają kroki, ale ciągle potrzebują wsparcia. Jeździki dla dzieci są stworzone z myślą o maluchach, które jeszcze niepewnie się poruszają. Dzieci mogą w nich siedzieć, albo je pchać. Na rynku znajdziemy jeździki ekologiczne wykonane z drewna, lub klasyczne plastikowe. Dla najmłodszych dzieci, jeździki powinny posiadać oparcie i zabezpieczenie przed wypadnięciem. Ponieważ dziecko siedzi, to musi się czegoś trzymać, aby się nie przechylić na którąś stronę. Starsze dzieci, które poruszają się stabilnie, nie muszą mieć tylu zabezpieczeń, bo wystarczy im kierownica. Jęździki mogą być prowadzone przez rodzica, dzięki specjalnemu drążkowi, albo maluch może się samodzielnie odpychać nóżkami. Najczęściej od około roczku można próbować wozić dziecko w jeździku, choć jest to zawsze sprawa indywidualna. Drewniane jeździki są bardzo proste w budowie i może w nich dziecko jeździć nawet po mieszkaniu. Koła są wykonane z odpornej pianki, a cała konstrukcja z lekkiego aluminium, tworzywa sztucznego, lub z naturalnego drewna.

Oczywiście zakup takiego pojazdy nie jest obowiązkowy, ale możemy dziecku znacznie pomóc jeżeli damy mu jeździk. W sklepach z zabawkami, albo różnymi artykułami dla dzieci, z pewnością kupimy dobry jakościowo jeździk, który będzie dziecku służył przez wiele miesięcy.