Wysokogatunkowa Lavazza Pienaroma

Wśród produktów kawowych firmy Lavazza znaleźć możemy różne odsłony kawy. Mieszanki tworzone są z różnych gatunków ziaren, które dodatkowo cechują się różnymi odmianami, uprawianymi w różnych lokalizacjach. Wszystkie te czynniki, a dodatkowo sposób palenia ziaren, ma znaczący wpływ na jakość kawy i smak, jakim się ona charakteryzuje.

Bogaty smak kawy Pienaroma

lavazza pienaromaKawa produkowana przez włoskie firmy charakteryzuje się szczególnie dużym uznaniem na rynku. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, ponieważ najczęściej charakteryzuje się ona doskonałą jakością i dużym zróżnicowaniem smaków. Kiedy poszukujemy dobrej kawy o lekko słodkim aromacie, kawa Lavazza Pienaroma powinna zwrócić naszą uwagę i skusić do zakupu. Jest to kawa, która powstaje z mieszanki ziaren arabiki, które uprawiane są na plantacjach położonych w Brazylii i górach południowoamerykańskich. Ze względu na miejsce, w którym dojrzewają ziarna trafiające do mieszanki kawy, cechuje się ona dość niską zawartością kofeiny i dość intensywnym smakiem, chociaż jednocześnie kryje się w niej nuta delikatności. Delikatność ta wynika z obecności nut smakowych, które swoją barwą przywołują na myśl drzewa figowca i jaśminowca. Jaśmin jest dość wyraźnie obecny również w zapachu zaparzonej kawy Pienaroma, co może dodatkowo, niezwykle korzystnie wpływać na zmysły każdej osoby, która pije tę kawę albo znajduje się w jej pobliżu.

Ze względu na stosunkowo niską zawartość kofeiny w kawie Pienaroma, może ona być z pełnym powodzeniem spożywana o każdej porze dnia, nie stanowiąc dla nas zagrożenia, jeśli chodzi o kwestię zasypiania. Kawę tę znajdziemy na rynku przede wszystkim w sklepach, które zajmują się sprzedażą produktów, które pozwolą nam cieszyć się doskonałym smakiem zaparzanej w domu kawy.