Yerba mate dla początkujących

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że jeśli chcemy w jakiś sposób się pobudzić z samego rana to zaparzamy sobie świeżą kawę. Jednak warto wiedzieć, że kawa nie jest jedynym napojem, który może na nas działać pobudzająco. Bardzo dużą popularnością w ostatnim czasie zaczęła cieszyć się yerba mate. Roślina ta rośnie głównie na terenach Ameryki Południowej.

Polecana yerba mate

yerba mate sklepPicie wyciągów z yerba mate kojarzone jest głównie z ludnością zamieszkującą tereny Argentyny, Boliwii czy oczywiście Paragwaju. Od tego ostatniego z wymienionych krajów wzięła się nazwa rośliny o której jest tutaj mowa. Yerba mate prawidłowo sklasyfikowana jest jako ostrokrzew paragwajski. Jeśli chodzi o zakup suszu yerba mate sklep z ziołami i herbatami może być najlepszym miejscem, w którym możemy zaopatrzyć się w taki produkt. Sporo osób zastanawia się nad tym jaki zestaw wybrać na sam początek swojej przygody z piciem yerba mate. Kluczową kwestią jest tutaj wybór najważniejszych akcesoriów. Do nich zaliczyć możemy przede wszystkim matero, które jest naczyniem przeznaczonym do picia naparu. Niekiedy określane jest ono również jako tykwa. Ludy zamieszkujące dzikie tereny Amazonii często tykwę wykonują z tego co znajdą w dżungli. W naszym kraju bardziej popularne są tykwy ceramiczne lub te wykonane z drewna. Warto też wspomnieć o bombilli. Jest to metalowa słomka używana do picia yerby.

Na dzień dzisiejszy w naszym kraju znaleźć możemy mnóstwo sklepów internetowych sprzedających gotowe zestawy z yerba mate. Takie zestawy mogą być idealnym pomysłem na prezent dla naszych bliskich. Na początku przygody z yerbą warto zaopatrywać się w najróżniejsze odmiany suszu. Dzięki temu będziemy mogli łatwiej wywnioskować, które odmiany są najbardziej odpowiednie dla nas.