Zabiegi upiększające z wykorzystaniem botuliny

Zainteresowanie zabiegami z zakresu medycyny estetycznej rośnie z miesiąca na miesiąc. W Internecie oraz w telewizji pojawia się coraz więcej osób, które twierdzą, że powiększanie ust jest tak zwyczajne, jak codzienne wyjście po bułki, a wypełnianie zmarszczek nie jest niczym niezwykłym i powinno być stosowane na równi z kremami pielęgnacyjnymi.

Zastosowanie botoxu w medycynie estetycznej

botox toruńWiększość kobiety i duża część mężczyzn stara się opóźniać efekty starzenia na wszelkie sposoby: kremy przeciwzmarszczkowe, maseczki regeneracyjne, masaże, regularne wizyty w salonach kosmetycznych oraz centrach odnowy biologicznej. Jednak coraz większa liczba osób nie jest zadowolona z efektów powyższych działań i w związku z tym rośnie zainteresowanie preparatem o nazwie botox toruń. Botox, czy też botoks to nic innego, jak toksyna botulinowa, która powstrzymuje działanie zakończeń nerwowo – mięśniowych. Po wstrzyknięciu botuliny w określone partie mięśni następuje blokada kurczenia się skóry, dzięki czemu wyglądamy na młodsze, a nasza twarz prezentuje się zdrowo i świeżo. Zabieg wstrzykiwania botoksu skutecznie wygładza zmarszczki mimiczne, w tym „kurze łapki”, bruzdy wokół ust, „lwią zmarszczkę” oraz poziome nierówności na czole. Znajduje on również zastosowanie w unoszeniu brwi, a także odmładzaniu skóry na szyi.

Toksynę botulinową aplikuje się też w leczeniu nadpotliwości. Zabieg polega na wstrzyknięciu niewielkiej ilości botoxu pod skórę. Wówczas następuje blokada zakończeń nerwowych, zaopatrujących gruczoły potowe, a wydzielanie potu staje się ograniczone. Odbudowanie zakończeń nerwowych trwa od kilku do kilkunastu miesięcy, zatem zabieg należy powtarzać przynajmniej raz w roku. Ponadto nastrzykiwanie botoksem jest stosowane w walce z uporczywymi migrenami.