Zasłony kółkach przelotowych

 

Dekorując wnętrze naszego domu, warto skupić się na praktyczności dobieranych elementów. Dodatki, które chcemy wprowadzić do naszego wnętrza, mogą być dla nas obciążeniem, jak choćby klasyczne firany, które dotychczas wieszano na tzw. żabkach. Producenci wyrobów tekstylnych wyszli temu naprzeciw, wprowadzając na rynek gotowe zasłony na przelotkach.

Gotowe zasłony czy klasyczne firany?

gotowe zasłony na przelotkachWielu z nas mierzyło się z problemem zawieszania firan na wysokościach. Ich doczepianie do klasycznych, niekiedy niewdzięcznych żabek nie zawsze przynosiło oczekiwane rezultaty. Gotowe zasłony na przelotkach to rozwiązanie, dzięki któremu nie musimy już walczyć z odpowiednim udrapowaniem firan, jak ich rozmieszczeniem. Dzięki przelotkom zasłony zakłada się sprawnie i szybko, mamy też dowolność ich układu bez konieczności stawania na podwyższeniu. Przelotki przechodzące przez karnisz są udogodnieniem dla każdego, komu wcześniej dokuczał problem zawieszania tradycyjnych firan. Obecnie dostępna jest szeroka gama gotowych zasłon na przelotkach, które wpisują się w gusta nawet najbardziej wymagających osób. Klasyczne, nowoczesne, lub łączące oba style. Zasłony tego typu idealnie sprawdzają się w każdym wnętrzu, przelotki wyróżniają się uniwersalnością oraz różnorodnością kolorów, które z łatwością dobierzemy do reszty dodatków, jakie posiadamy w swoim domu. Samodzielne założenie przelotek na nasze starsze zasłony również jest możliwe – wymaga od nas jedynie trochę czasu i niedużych zdolności manualnych.

Zdemontowanie karnisza zajmuje zdecydowanie mniej czasu niż zakładanie firany na staromodne, niepraktyczne żabki. Pochłania to czas, który z powodzeniem możemy poświęcić na relaks. Zasłony na przelotkach bez problemu wypierzemy w naszej domowej pralce, nie martwiąc się o ich uszkodzenie.