Zdecydowałam się na dużą uprawę truskawek

W tym roku odziedziczyłam po rodzicach gospodarstwo rolne. Postanowiłam trochę inaczej podejść do tej pracy niż oni. Zdecydowałam, że będę uprawiała tylko jeden rodzaj roślin. Uznałam, że będą to truskawki. Jednakże, zanim zaczęłam je uprawiać, musiałam najpierw dowiedzieć się trochę na ich temat. Zależało mi bowiem na dużych i obfitych plonach.

Jak nawozić dużą uprawę truskawek?

duża uprawa truskawek - nawożenieZależało mi na znalezieniu rzetelnych i aktualnych informacji. W związku z tym, swoje pierwsze kroki skierowałam do biblioteki. Wypożyczyłam tam książkę o tytule Duża uprawa truskawek – nawożenie, którą zamierzałam przeczytać. Książka okazała się prawdziwym kompendium wiedzy na temat truskawek. Dowiedziałam się z niej, że aby prawidłowo uprawiać truskawki należy przygotować glebę, jeszcze przed posadzeniem sadzonek. Należy sprawdzić jej PH i zastosować odpowiednie nawozy, dzięki którym gleba osiągnie odpowiednią dla truskawek równowagę kwasowo – zasadową. Już po posadzeniu sadzonek należy truskawki wapnować przynajmniej kilka razy w sezonie. Natomiast w okresie najbardziej intensywnego wzrostu, czyli na wiosnę, dobrze jest nawozić ziemię fosforem, potasem i żelazem, ponieważ są to minerały, które odpowiadają za odporność sadzonek na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz insekty chorobotwórcze. W swoim pierwszym sezonie pracy na gospodarstwie, ściśle stosowałam się do wszystkich rad z tej książki.

Już wkrótce przekonałam się, że takie nawożenie dużej uprawy truskawek, jest naprawdę korzystne. Już wczesnym latem miałam obfite i duże plony truskawek, które były bardzo słodkie, soczyste i czerwone. Byłam przekonana, że przynajmniej po części jest to zasługa odpowiedniego nawożenia i prawidłowo przygotowanej gleby pod ich uprawę na polu. Jestem bardzo zadowolona.