Znaczenie wyboru obrusa hotelowego

 

Każdy z nas korzystał kiedyś z hotelu. Jednym z ważniejszych jego elementów jest restauracja. Możliwość stołowania się klientów w tym samym miejscu gdzie zatrzymują się na nocleg jest bardzo ważnym elementem w ich podróży. Wygodnie jest wstać rano i zejść po prostu na piętro niżej śniadanie niż wychodzić na zewnątrz w poszukiwaniu baru zwłaszcza gdy pogoda bywa kapryśna. 

Obrus w każdej restauracji hotelowej to podstawa

obrusy hoteloweWiele hoteli liczy się z potrzebami swoich klientów dlatego udostępnia zarówno swoim gościom jak i gościom z zewnątrz możliwość korzystania z restauracji. Oczywiście hotelowi to przynosi finansowe korzyści dlatego ważną częścią ich interesu jest zadbanie o komfort przebywania w restauracji. Jak wiadomo najważniejsze jest pierwsze wrażenie więc gdy klient wchodzi do restauracji hotelowej ważny jest jej odbiór. Na to z kolei ważny wpływ ma wystrój stołów. I tu główną rolę odgrywają obrusy hotelowe. Jeśli wybierzemy białe nakrycie stoły pomieszczenie nabierze eleganckiego wystroju. Jeśi zdecydujemy się na te w kratkę biało czerwoną wówczas nasz odbiór pomieszczenia będzie już zupełnie inny. Nasze skojarzenia pójdą w stronę domu rodzinnego, ciepła z nim związanego, wrócą wspomnienia także z lat osiemdziesiątych a może ze słonecznych Włoch gdzie pepitka na stołach jest wciąż bardzo aktualna. Obrusem możemy nawiązać tez to naszego menu.

Po wystroju stołu od razu możemy się zorientować czy restauracja wydaje dania domowe czy może luksusowe i wykwintne. Od razu tez możemy ocenić czy stać nas na zjedzenie obiadu w tym miejscu, czy też wolimy poszukać czegoś mniej wystawnego. Jak więc widać obrusy w hotelach i restauracjach pełnią kluczową role. Warto więc zastanowić się nad ich wyborem i tym co chcemy przez nie przekazać.